A Manufacturer Sells Two Goods One At A Price Of 4000 A Unit And The Other At A

A manufacturer sells two goods, one at a price of $4000 a unit and the other at a price of $16000 a unit. A quantity a of the first good and b of the second good are sold at a total cost of $7000 to the manufacturer.

Posted in Uncategorized